Haber

90 yaşındaki Boşnak Milka Grebenar son parasını depremzedelere gönderdi

Türkiye sarsıntı felaketiyle sarsıldı.

Depremin ardından dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye yardımlar gelmeye devam ediyor.

Milka Grebenar, Bosna Hersek’te en düşük emekli maaşına sahip insanlardan biri ve ülkedeki insani yardım kuruluşu her gün gıda bağışında bulunuyor.

Ancak Türkiye’de deprem olduğu haberini alır almaz kendi imkanlarıyla destek olmak isteyen Grebenar, Türkiye’ye göndermesi için kendisine yemek getiren memura maaşının son 5 euro’sunu verdi.

yalnız yaşıyor

Son lokmasını ihtiyaç sahibi biriyle paylaşmaya hazır olduğunu ifade eden Grebenar, birkaç yıl önce eşini kaybettiğini ve yalnız yaşadığını söyledi.

yeşilçam, “Deprem bölgelerini izlemek ürkütücüydü ve beni gerçekten çok etkiledi. Yaşanan tam bir felaket. Bir ekmeği alıp ikiye böldüğünüzde küçük parçalardan oluştuğunu göreceksiniz. insanlar, ne kadar biraz yardım edebilirsek, bu çok şey ifade ediyor.”sözlerini kullandı.

Çocukluğunda olmayan oyuncakları da gönderiyor.

Çocukken çok fazla oyuncağı olmadığını belirten Grebenar, şunları söyledi: “Ailelerimiz çok fazla oyuncak alamıyordu. Ben ve kız kardeşim bir vitrinde bir bebek gördük ve ona zar zor bakabildik.”söz konusu.

Depremzedelere oyuncak katkısında bulunmak istediğini belirten Grebenar, şunları kaydetti:

Şimdi depremzedeler için oyuncakların toplandığını görünce arka odaya gittim ve neyim varsa topladım. Oyuncakları masaya koyup uzun süre izledim ve onları da hediye etmeye karar verdim. Çok memnun oldum. Birisi bu oyuncaklarla oynayacak.

Grebenar, Türkiye’nin bir daha böyle bir felaket yaşamaması ve depremzedelerin sıcak bir yuva bulmaları temennisinde de bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan olumlu konuştu

Haberlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı izlediğini kaydeden Grebenar, şunları söyledi: “Onun hakkındaki fikrim iyi çünkü açıklamalarını dinliyorum ve halkına ne kadar değer verdiğini görüyorum.”dedi.

haber-honaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu