Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Özel’e yanıt: Keşke yüzüme söyleseydin

CHP’nin 38. Olağan Kongresi genel başkan seçimleriyle devam ediyor. Aday olarak konuşmayacağını açıklayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Özel’in konuşmasının ardından kürsüye çıktı.

Özel’in lider olduğunda dış politika alanında uzman atayacağını söylediğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. “Buna rağmen bir arkadaşımız partinin dış politika danışma kurulunun olduğunu ve o kurulda iki başkan yardımcımızın bulunduğunu bilmiyorsa oraya soru işareti koymak zorunda kalırım” dedi.

‘OLAYLARI çarpıtarak açıklamak doğru değil’

Kendisinin eleştiriye açık bir genel lider olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

“Partimin Meclis’inde beni eleştiren kimsenin sözünü kesmeyeceğim, uzun zamandır birlikte çalışıyoruz, burada söylediklerinizi keşke yüzüme söyleseniz. Sanki örgüt yokmuş gibi, Tek başımayım. Olayları çarpıtmak doğru değil. Genel liderin basiretli olması gerekiyor. Özgür kardeşimi seviyorum, uzun süredir lider. “Bir süredir birlikteydik. Belediye başkan adayı olacağım dedi ve öyle de oldu. Milletvekili olacağım dedi ve öyle de oldu. Genel liderlerde çifte standart yoktur. Bu, meselenin özüdür. Sana inanıyorum. Her kuruşun hesabını vermeye hazırız.”

Meclis Lideri Ekrem İmamoğlu, genel cumhurbaşkanlığı seçiminin saat 21.00’de başlayacağını ve 2 saatte tamamlanmasının beklendiğini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

ahlatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu