Haber

Muratpaşa Belediyesi’nden Artı 0.5 Akdeniz’in Geleceği Çalıştayı

antalya Muratpaşa Belediyesi’nin 2023 yılında Akdeniz’in Artı 0,5 Geleceği başlığıyla düzenlediği çevre çalıştaylarının 3’üncüsü, ‘Yeşilleşme’ temasıyla 23-24 Kasım 2023’te gerçekleştirilecek. Atölyenin sembolü korunmuş kum zambağıydı.

Muratpaşa Belediyesi, artan hava sıcaklığı, doğal kaynakların azalması, deniz seviyesinin yükselmesi, sistematik olmayan yağışlar, kuraklık, sel ve kasırga gibi doğal afetlerin ortaya çıkardığı iklim krizine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği Plus 0,5 Akdeniz’in Geleceği çalıştayının üçüncüsünü düzenliyor. .

Atölyenin bu yılki teması ‘Yeşilleşme’ olarak belirlenirken, simgesi ise koruma altına alınan kum zambakları oldu. Çalıştayın sloganı ‘Kum zambakını yaşatmak için yaşatalım’ oldu.

23-24 Kasım tarihlerinde Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek çalıştay iki oturumdan oluşacak. İlk oturumda belediye başkanları konuşmacı olarak yer alacak. Ayrıca sürdürülebilirlik konusunda öne çıkan ‘işletme girişimleri’nin öneminin vurgulanması amacıyla gerçekleştirilecek ‘Yeşil Bir Gelecek için İklim Dostu İşletmeler’ panelinde, bu alanda ilham veren başarı öyküleri paylaşılacak ve işletmelerin rolü paylaşılacak. iş dünyasında sürdürülebilirlik ve bunun toplum üzerindeki etkileri tartışılacaktır. Genç girişimci adaylarına, üniversite öğrencilerine, melek yatırımcılara ve bu alanda çalışmak isteyen girişimcilere açık olacak panel, 23 Kasım’da gerçekleştirilecek. 24 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek ikinci oturumda ise yetkili alanda yeşil dönüşüm projelerini uygulayan birimlerden isimler kurumlar arası deneyim ve proje sunumlarını paylaşacak.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu