Haber

Seçimden Beri Görünmeyen Süleyman Soylu Dönüyor mu?

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mayıs seçimlerinden bu yana pek ortalıkta görünmüyor. Gazeteci Zafer Şahin, Ankara Büyükşehir Belediyesi yerel seçimlerinde Süleyman Soylu’nun isminin geçtiğini savundu.

Uzun süre İçişleri Bakanı olarak görev yapan Süleyman Soylu, Mayıs seçimlerinin ardından AK Parti’den milletvekili oldu ve kabinedeki yerini Ali Yerlikaya’ya kaptırdı.

Seçim döneminde AK Parti’nin en çok görülen simalarından biri olan Soylu, seçimden sonra haberlere pek yansımadı.

İktidara yakınlığıyla tanınan Gazeteci Zafer Şahin, CNN Türk’e yaptığı açıklamada AK Parti’nin belediye başkan adayları hakkında konuştu.

“İstanbul’da aday olmak için çalışan ve ciddi hazırlıklar yapan önemli isimler var. Çalışan derken ilk söyleyeceğim isim bu konuda çalıştıkları söylenemez. Mesela Sağlık Bakanı deniyor. Fahrettin Koca İstanbul’a aday olabilir.Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı yine İstanbul’da.Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu… Biliyorsunuz AK Parti İBB Meclisi’nde küme başkan yardımcısı.”

“Murat Kurum, hem İstanbul hem de Ankara için adı anılan adaylardan biri”

“Süleyman Soylu da Ankara’nın şanslı isimleri arasında konuşuluyor. Süleyman Soylu’nun Ankara için çok etkili bir aday olacağını düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu